google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

Kominki

kominki

Umiejętność rozpalania i utrzymania ognia od najdawniejszych czasów była człowiekowi niezbędna. ogień dawał ciepło, światło a także możliwości przygotowywania posiłków. Każdy z nas chce mieć w domu kominek 

Przycis wiecej

Pompy ciepła

pompa cieplaPompa ciepła jest urządzeniem umożliwiającym przemianę ciepła o niskiej temperaturze w ciepło o wysokiej temperaturze. Źródłem energii może być woda, grunt i powietrze. Pompa umożliwia uzyskanie ciepła z otoczenia i wykorzystanie go do ogrzewania.

Przycis wiecej

Kotły gazowe

kotly gazoweSkuteczność pracy gazowego urządzenia grzewczego zależy głównie od przebiegu spalania. Chodzi tu zarówno o źródło powietrza , dzięki któremu spalanie jest możliwe oraz o sposób odprowadzania powstałych spalin. 

Przycis wiecej

KOTŁY NA PALIWO STAŁE

kociol na pellet

Wzrost zapotrzebowania w ostatnich kilku latach na kotły spalające węgiel i biomasę skłoniło ich wytwórców do intensywnych prac badawczych zmierzających do efektywniejszego i bardziej ekologicznego spalania tych paliw.

Przycis wiecej

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

ogrzewanie podlogowe

Ogrzewanie podłogowe jest znane od czasów starożytnego Rzymu. Najważniejszą zaletą takiego ogrzewania jest fakt, że zapewnia ono idealny rozkład temperatury w pomieszczeniu.

 

Przycis wiecej

Grzejniki

grzejnikiPrzy wyborze grzejników do domu powinniśmy  wziąć pod uwagę rodzaj instalacji grzewczej, materiał, z którego jest ona wykonana oraz jej parametry. Na rynku mamy bardzo duży wybór grzejników do różnych instalacji.

Przycis wiecej

kominkiOgrzewanie to proces, dzięki któremu do organizmu, lub pomieszczenia w celu podniesienia lub utrzymania temperatury, dostarczana jest energia termiczna po to, by podnieść albo utrzymać jego temperaturę. Najczęściej pojęcie ogrzewania stosuje się mówiąc o różnorakich budynkach i pomieszczeniach. Ogrzewanie jest największym i zarazem najdroższym wydatkowaniem energii. W krajach o bardziej srogim /zimnym klimacie mieszkańcy płacą wielokrotnie więcej za energię, niż w krajach o klimacie umiarkowanym. To zjawisko dotyczy głównie miejsc pracy i domów mieszkalnych, dlatego też bardzo ważny jest wybór odpowiedniej metody grzewczej.

W domach lat temu kilkadziesiąt do ogrzewania domu stosowano drewno, później węgiel spalany w specjalnie do tego przeznaczonych piecach. Jednak wraz z rozwojem techniki i podnoszeniem się standardu życia przeciętnego człowieka, ludzie zaczęli stawiać na komfort i wygodę- również przy ogrzewaniu domów. Mieszkania, początkowo budowane z drewna, zaczęły wypierać coraz to większe domy zbudowane z pustaków, czy cegieł. Jak wiadomo, sam tego typu materiał budulcowy zmniejszył temperaturę w środku budynku.

Najważniejszym źródłem ogrzewania na świecie był węgiel, teraz, ze względu na ubytki węgla i ochronę środowiska stosuje się różne zamienniki, np. biomasę, gaz. Już na etapie projektowania domu wybiera się metodę, jaką będzie on ogrzewany. Zależy ona głównie od zaplecza finansowego i kosztów, jakie zechce regularnie ponosić rodzina w związku z użytkowaniem takiej metody. Coraz więcej użytkowników ogrzewa mieszkania gazem, przekształcając pod tym kątem dom. Jest to metoda łatwo dostępna, jednakże koszty jej eksploatacji często mogą się zmieniać choćby ze względu na ciągłe podwyżki.
W celu zyskania korzyści z ogrzewania należy pamiętać aby w dobrym stanie utrzymywać posiadane przez nas urządzenia grzewcze. Jeśli mamy w domu stare, nieefektywne systemy grzewcze ich modernizacja może pomóc nam w zaoszczędzeniu nawet jednej trzeciej wydatków. Właściwie ulokowane pieniądze w dobrej jakości systemu pomogą nam zapomnieć o kłopotach z nimi na długie lata. Ale nie tylko to się liczy.

Jak zrobimy zdjęcia specjalną kamerą termowizyjna to zobaczymy jak nam ciepło ucieka np przez nieszczelne okna i drzwi, dlatego tak ważna jest odpowiednia izolacja i uszczelnianie wycieków powietrza. Jeszcze kilkanaście lat temu w większości mieszkań można było spotkać drewniane okna i drzwi, czasem marnej jakości. Obecnie wymieniane są one na te wykonane z PCV czy z drewna o wielowarstwowej konstrukcji – odpowiednio uszczelnione zapobiegają wypływaniu ciepła z pomieszczeń.

 

ENERGIA ODNAWIALNA  ELEKTROWNIE WIATROWE  GEOTERMIA  ELEKTROWNIE WODNE  ENERGIA Z BIOMASY  ENERGIA SŁONECZNA KOLEKTORY SŁONECZNE  FOTOWOLTAIKA  OGRZEWANIE   KOMINKI   KOTŁY GAZOWE   OGRZEWANIE PODŁOGOWE  POMPY CIEPŁA KOTŁY NA PALIWA STAŁE  GRZEJNIKI