google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów. Zatem musimy dobrać odpowiedni rodzaj grzejnika, jego wielkość i rozmieszczenie do specyfiki każdego pomieszczenia (salon, łazienka, sypialnia).

Wybierając grzejniki powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd ale przede wszystkim na określoną wydajność cieplną, moc oraz wielkość.
Członowe żeliwne, aluminiowe, stalowe, płytowe stalowe i konwektorowe to są najczęściej wybierane rodzaje grzejników do naszych domów.
Mając na uwadze specyfikę danego pomieszczenia, należy także wziąć pod uwagę wielkość okien, ich ilość i rozmieszczenie w mieszkaniu, a także to, na której stronie są umieszczone – południowej czy północnej.
Grzejniki płytowe stalowe to najczęściej wybierane grzejniki w domach jednorodzinnych. Składają się z jednej, dwóch, trzech płyt grzejnych.
Dzięki temu, że mają małą pojemność wodną, szybko reagują na zapotrzebowanie na ciepło, co sprzyja ich współpracy z instalacjami wyposażonymi w automatykę.
Zaletą grzejników kanałowych (konwektorowe) jest to, że zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu oraz szybkie nagrzewanie się pomieszczeń, gdyż mają małą pojemność wodną. Do kolejnych zalet można zaliczyć minimalne koszty eksploatacyjne, przy początkowych dość dużych nakładach inwestycyjnych. Konwektory wymagają temperatury wody zasilającej nie mniejszej jak 60 oC.

Miedziane grzejniki

Nie ma chyba niczego gorszego od awarii ogrzewania w trakcie surowej zimy. Może pomijając awarię ogrzewania w samym środku najsroższej zimy, jaką zdarzyło nam się przeżyć. W każdym razie, są to sytuacje, których nikt z nas nie chciałby doświadczać, a przynajmniej ograniczyć je naprawdę do absolutnego minimum. Niestety, rzadko kiedy mamy jakikolwiek wpływ na to, jak zachowa się cała machina ogrzewania. Dodatkowo, znając złośliwość rzeczy martwych, ogrzewanie siądzie w najmniej oczekiwanym momencie, łącząc się przy okazji z awarią elektryki czy brakiem wody.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich nieszczęśliwych zdarzeń, powinniśmy zainwestować w grzejniki miedziane. Dlaczego? Ponieważ ze wszystkich dostępnych na rynku, są najbardziej odporne na korozję i najbardziej wytrzymałe w kwestii osadzania się na wewnętrznych ściankach konstrukcji wytrącanych z wody węglanów wapnia i magnezu. Jest to bardzo ważne, ponieważ kamień kotłowy (czyli właśnie te węglany wapnia i magnezu) znacznie skraca żywotność takich grzejników. A skoro grzejniki miedziane są odporne na tego typu złośliwe ataki wynikające z reakcji chemicznych, ich żywotność sięga stu lat! Zainstalowanie takich grzejników pozwoli nam cieszyć się względną pewnością, że przetrwamy zimę bez większych niespodzianek, a nawet jeszcze zyskamy nieco więcej ciepła w chłodne dni, ponieważ grzejniki miedziane nagrzewają się szybciej niż grzejniki wykonane z innych materiałów.

 

ENERGIA ODNAWIALNA  ELEKTROWNIE WIATROWE  GEOTERMIA  ELEKTROWNIE WODNE  ENERGIA Z BIOMASY  ENERGIA SŁONECZNA KOLEKTORY SŁONECZNE  FOTOWOLTAIKA  OGRZEWANIE   KOMINKI   KOTŁY GAZOWE   OGRZEWANIE PODŁOGOWE  POMPY CIEPŁA KOTŁY NA PALIWA STAŁE  GRZEJNIKI