google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie podlogowe 1

Ogrzewanie podłogowe jest znane od czasów starożytnego Rzymu.

 

Najważniejszą zaletą takiego ogrzewania jest fakt, że zapewnia ono idealny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Najwyższą temperaturę przy podłodze i niższy poziom w wyższych jego partiach co  stwarza lepszy komfort cieplny. Ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalną temperaturę na różnych wysokościach pomieszczeń, jest więc zalecane do pomieszczeń znajdujących się zarówno na parterze, jak i na wyższych kondygnacjach, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w pomieszczeniach o dużych gabarytach jak  halach sportowe, produkcyjne, czy handlowe. Dużą zaletą tego systemu grzewczego jest jednolite ogrzewanie na całej powierzchni podłogi.

Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach o dużej powierzchni, a także w pomieszczeniach o dużej wysokości, ze względu na to, że jak wiadomo, ciepło zawsze kieruje się ku górze, przez co przy zastosowaniu tradycyjnych metod ogrzewania najcieplej jest pod sufitem.

Ze względu na niską temperaturę ogrzewania powierzchni, która wynosi zaledwie 22-28 ° C, występuje bardzo ograniczona cyrkulacja powietrza, co znacząco zmniejsza ilość unoszącego się pyłu i kurzu w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe sprawdza się doskonale w pomieszczeniach, w których są zwiększone wymagania sanitarne. Należy pamiętać, że system ten pozwala również na ogrzewanie wybranych obszarów na zewnątrz budynków po to  aby zapobiec gromadzeniu śniegu i lodu.

System ogrzewania podłogowego jest w stu procentach jest ukryty pod podłogą, a brak jakichkolwiek widocznych elementów grzejnych daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Należy podkreślić, że jest to ważne podczas planowania pięknego designu.

Kolejną zaletą ogrzewania podłogowego jest oszczędność energii nawet o 20% do 30%.  

Głównym argumentem przemawiającym za zastosowania takiego rodzaju ogrzewania  jest niska temperatura systemu. Zazwyczaj nie więcej niż 45 ° C, w związku z tym, system może być zasilany z takich urządzeń jak  kotły kondensacyjne, pompy ciepła i kolektory słoneczne.

 

ENERGIA ODNAWIALNA  ELEKTROWNIE WIATROWE  GEOTERMIA  ELEKTROWNIE WODNE  ENERGIA Z BIOMASY  ENERGIA SŁONECZNA KOLEKTORY SŁONECZNE  FOTOWOLTAIKA  OGRZEWANIE   KOMINKI   KOTŁY GAZOWE   OGRZEWANIE PODŁOGOWE  POMPY CIEPŁA KOTŁY NA PALIWA STAŁE  GRZEJNIKI